Galeria

… 70 mieć lat

… tyle w tym miesiącu obchodziła nasza Koleżanka Danusia. Tradycyjnie była kawa, ciasto i szampan.

W dniu 20 marca 2019 roku członkowie Klubu Seniora “Wrzos” w Świeciu razem z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Werach bawili się w Toruniu w Młynie Wiedzy i u Toruńskich Partaczy. W Młynie Wiedzy spędziliśmy 2 cudowne godziny podziwiając działanie urządzeń, na które w życiu codziennym nie zwraca się uwagi, przyjmując je jako oczywistość np. huśtawka z przeciwwagą. U Toruńskich Partaczy byliśmy już drugi raz, tym razem uczestniczyliśmy w warsztatach kaletniczych (własnoręcznie szyliśmy sakiewki), warsztatach mincerskich (gdzie wybijaliśmy sobie monety) i opowieściach partackich. Opowieści partackie wzbudziły ogromne zainteresowanie i masę śmiechu. Radości było tak wiele, że ze śmiechu o mało nie pospadaliśmy z ławek. Byliśmy przebierani za osoby z czasów partaczy a prowadzący zajęcia robił to tak wspaniale i z humorem, że chętnie bylibyśmy tam dłużej .Ciekawostką była np. kara chłosty naszej koleżanki za niewielkie spóźnienie się na warsztaty. Partacze, to nie osoby, które partaczyły, w obecnym pojęciu robotę, tylko rzemieślnicy, którzy nie należeli do cechu danego rzemiosła. AŚ.

2019-03-07 Święto naszych Pań! W tym dniu do spotkania była niezwykła okazja – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Do kawy podano pyszne ciasto a Panie otrzymały także słodki prezencik. Uroczystość uwieczniła na zdjęciach koleżanka Genia.

2019-02-28. Ponownie zebraliśmy się w dużym gronie. Okazją był tzw. tłusty czwartek. Oczywiście, do kawy mieliśmy pyszne pączki.

Rok 2019 – 14 lutego, “Walentynki”. Pewna grupa bawiła się na zabawie u sąsiadów, jednak na spotkaniu Walentynkowym było ponad 30 osób. Przy kawie miło spędziliśmy czas.

Rok 2019 – 31 stycznia, Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018

Rok 2018 – prace nad Dużym Blankuszem.

Zabawa karnawałowa 2019r.

Zabawa – początek

Opłatek Wigilijny